Заповзятливі українці користуються дурістю Нацбанку

02.09.2013

банківські вкладиЗгідно з інформацією НБУ, у червні 2013 р. наш народ продовжував прискорено нарощувати гривневі депозити. Зокрема, депозити фізичних осіб у гривні виросли у червні місяці на 10,9 млрд., а з початку року – на 44,3 млрд. (депозити юридичних осіб у червні впали майже на 5 млрд. грн. і в національній валюті, і у ВКВ – вільно конвертованій валюті).

Хочу похвалити співвітчизників, які розміщують останнім часом свої гроші на гривневі депозити, за сміливість і розумну оцінку поточної ситуації.

Правильно робите! Нацбанк і уряд заявили, що мають намір і далі тримати стабільний курс гривні до долара? Заявили! І фінансова ситуація в останні місяці сприяла нашій владі у вирішенні даного завдання? Так, сприяла – були відносно недорогі і доступні зовнішні позики, плюс уряд різко скоротив закупівлю імпортного газу, що забезпечувало непоганий профіцит платіжного балансу!

Ну а ставки за гривневими депозитами хоча і знижувалися останнім часом, проте все одно залишаються на сьогодні дуже високими (до 20% і більше), з урахуванням маленької інфляції. Тому дійсно логічно поки потримати свої заощадження на гривневих депозитах.

Втім, звичайно ж, треба очікувати, що ситуація, напевно, у майбутньому зміниться. Причому, можливо, у найближчому майбутньому. І тоді треба буде терміново діяти – закривати гривневі депозити, переводячи вклади у валюту або розміщуючи готівкову валюту під матрац до кращих часів.

Тому я не сумніваюся, що більшість із сміливих співвітчизників, які розмістили в останні місяці свої гроші на гривневі депозити, вибрали або короткострокові вклади (не більш як три місяці), або, наприклад, депозити на шість-дев’ять місяців, але з можливістю закривати їх без втрати відсотків через кожні 30 днів (Укрексімбанк) або навіть кожні 14 днів (Дельта-банк) і т.п.

Знову ж, підтримую цих громадян. І припускаю, що вони сьогодні вже перебувають напоготові. Оскільки побачили, що можливості залучення зовнішніх позик для України різко погіршилися – після відомої червневої заяви ФРС (Федеральної Резервної Системи у США). А також “оцінили” факт значного (до шестирічного мінімуму) скорочення золотовалютних резервів України за станом на 1 липня цього року.

Порада ж моя їм така. У липні, думаю, можна ще не «рипатися” – нехай собі лежать ваші гроші на гривневих депозитах! А от щодо серпня дуже впевненим бути вже не можна. Тому, якщо ви не схильні до більшого ризику, то закривайте свій гривневий депозит саме в серпні (і переводьте в долар)!

Якщо ви, навпаки, любите ризикнути, то потримайте гроші в гривні на банківських рахунках ще до вересня або навіть до жовтня! Втім, не забувайте стежити за ситуацією: за динамікою залишків золотовалютних резервів (ЗВР), за котируваннями CDS і т.д. Ну і, звичайно, за ситуацією з депозитами в нашій банківській системі – якщо виявиться, що обсяг гривневих депозитів фізичних осіб почав скорочуватися, скажімо, вже в липні, то варто в серпні закривати депозити і вам; якщо гривневі депозити почнуть зменшуватися в серпні, то неодмінно забирайте свою гривню у вересні, і т.д. Пам’ятаючи відому приказку – «хто не встиг, той запізнився» …

Якщо ви «не проспите” і своєчасно все це зробите, то можете радіти і підраховувати непоганий “навар”. Також не забудьте подякувати подумки керівникам нашого НБУ й уряду – адже саме завдяки їх бездарній політиці ви отримуєте такі високі відсотки, та ще в умовах падаючої протягом останнього року економіки держави! У цьому полягає тупість валютно-курсової політики Нацбанку в останні три роки, яка і стала однією з головних причин нинішнього обвалу промислового виробництва і ВВП.

До речі, багато українців не ризикують і продовжують зберігати свої заощадження на валютних депозитах. Зокрема, депозити фізичних осіб у ВКВ із початку 2013 року не тільки не скоротилися, але навіть трохи (на 0,5 млрд. дол.) підросли. Але я не лаю таких співвітчизників – адже повністю бути впевненим у стабільності гривні було не можливо. Зате нервова система сильно не страждала.

Але на сьогодні я, тим більше, не раджу нікому сіпатися – час для конвертування валюти в гривню з метою отримання надприбутку вже минув. Тепер потрібно так і продовжувати тримати гроші у ВКВ. А якщо почнеться сильний обвал гривні, тоді варто закрити на якийсь час і валютні депозити – потримати гроші вдома, поки не проясниться, які банки “лягли”, а які встояли…

Читайте на cайті:

Залишити коментар