Які вклади будуть вигідні в 2012 році

13.01.2012
Опубліковано в рубриці ПРОГНОЗИ

Депозити в гривні можуть поступитися по прибутковості доларовим депозитам.

Протягом останніх трьох років депозитні вклади у гривні були безумовними лідерами за прибутковістю. Про те, які вклади будуть вигідними в 2012 році, розповіли банкіри та експерти валютного ринку.

Гривня залишається лідером

Нинішній рівень ставок по депозитах відображає ринкову кон’юнктуру, розповідає заступник голови правління Кредитпромбанку Алла Шульга. За її словами, збільшення процентних ставок за вкладами в банківському секторі обумовлено дефіцитом ресурсів.

Найбільшу прибутковість до кінця 2011 року показали гривневі вклади – в середньому 16% річних. При фактично незмінному валютному курсі депозити в гривні виявилися більш вигідними, ніж депозити в доларах США з прибутковістю в 8% річних. У той же час депозити в євро при середньорічній прибутковості в 7% і на тлі зниження курсу єдиної валюти опинилися в аутсайдерах.

На думку Мар’яна Заблоцького, аналітика Ерсте Банку, відсотки за гривневими депозитами в 2012 році будуть перевищувати рівень 2011 року. Причиною цього є дефіцит гривневої ліквідності в банківській системі через зменшення валютних резервів.

Крім того, українська гривня, порівняно з валютами сусідніх країн, стабільна по відношенню до долара США. “Більшість валют країн, в які Україна експортує свої товари, втрачають у вартості через новий виток світової фінансової кризи”, – розповідає аналітик.

Новий фаворит

Микола Івченко, керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні, вважає, що кращу прибутковість в 2012 році знову принесуть депозити в гривні (16%). Потім йдуть американські долари (близько 10%, з урахуванням очікуваного помірного зростання вартості долара ) і євро (близько 10%).

В цілому ситуація по євро більш ніж невизначена, додає Івченко. У 2012 році, за словами аналітика, курс євро буде відрізнятися сильною волатильністю, що робить депозити в цій валюті більш ризикованими, ніж в доларі США і гривні.

А ось Віктор Чижевський з MMCIS вважає, що поточна динаміка прибутковості збережеться тільки в I кварталі, і вже з II кварталу можна чекати зниження банками ставок по гривневих депозитах.

“За підсумками 2012 лідерами за прибутковістю стануть вклади в американській валюті “, – упевнений Чижевський.

У свою чергу Тантелі Ратувухері, експерт Укрсоцбанку, вважає, що найбільшу прибутковість в I кварталі 2012 року, швидше за все, будуть демонструвати короткострокові гривневі депозити терміном до шести місяців. “Попит на депозити більш тривалого терміну, а також на валютні депозити , можуть активізуватися до кінця кварталу, що може забезпечити їм загальну перевагу в цілому в році”, – додав експерт.

Аналітик Ерсте Банку Мар’ян Заблоцький відзначив, що в наступному році багато чого буде залежати від ситуації в Європі. Зараз неможливо гарантувати, що деякі країни, такі, наприклад, як Італія, переживуть 2012 без дефолту, тому говорити про абсолютну незмінність курсу гривні складно.

Читайте на cайті:

Залишити коментар