Як вибрати вклад у банку?

04.02.2013
Опубліковано в рубриці БАНКИ, КОРИСНЕ

Як вибрати вклад у банкуВ умовах часткового дефіциту грошей, частина банків підвищує процентні ставки за вкладами для залучення додаткових нових клієнтів та утримання старих. Такі банки готові запропонувати цікаві умови розміщення ваших коштів.

Вибір валюти вкладу

Багато банків дають можливість відкрити вклад в будь-який з основних валют. Популярність вибору валюти залежить від багатьох тенденцій і факторів, але зараз найбільш затребуваними є вклади в гривнях, доларах і євро. Причому по гривневих внесках, процентна ставка вища, ніж по валютних.

Все залежить від конкретних ситуацій на валютному ринку, тому заздалегідь важко передбачити, що для Вас виявиться вигіднішим. В умовах девальвації вклади в національній валюті виглядають ризикованими.

На який термін розміщувати гроші?

Усі вклади в банках прийнято розрізняти умовно на «до запитання» і «строкові». У той час як Цивільний кодекс зобов’язує банк повернути вклад на вимогу вкладника, при цьому останній може тільки втратити частину відсотків, які як правило при достроковому розірванні договору банком можуть бути розраховані за ставкою вкладів «до запитання» які як правило менші.

Умови процентної ставки

Ставка може бути як і плаваючою з можливістю на протязі терміну вкладу змінюватися, так і фіксованою. Фіксацію мінімального доходу забезпечує плаваюча ставка, але дохід може бути набагато більшим і це залежить від різних умов, але перевищення мінімуму за відсотком банком не гарантовано.

Для залучення клієнтів частина банків йде на підвищення процентних ставок за договорами з передбаченою плаваючою ставкою.

Читайте на cайті:

Залишити коментар