Як вибрати керамічну плитку для ванної кімнати

09.12.2016
Опубліковано в рубриці ІНШЕ

плиткаКоли починається ремонт у ванній кімнаті в першу чергу необхідно вибрати оздоблювальні матеріали, а потім сантехнічні вироби та інші аксесуари. Це забезпечить єдиний гармонійний стиль в приміщенні. Найбільш популярний, довговічний і практичний обробний матеріал сьогодні – це керамічна плитка. Вона відмінно витримує підвищену вологість і не втрачає при цьому свою естетичну привабливість, тому є ідеальним рішенням для обробки стін і підлоги у ванній.

Естетичні критерії вибору

Для оптимального підбору керамічної плитки, яка б красиво виглядала і мала високу зносостійкість, необхідно знати деякі нюанси про неї. Основні рекомендації для вибору привабливого оздоблювального матеріалу такі:

1. Колекції. Якщо ви плануєте використовувати кахель для стін і підлоги в приміщенні, то вигідніше купувати все в одній колекції. Тим самим ви гарантовано отримаєте одну колірну гаму, гармонійне поєднання малюнків, однакову товщину матеріалу. Великий асортимент колекцій пропонує інтернет магазин “Клуб керамики”, переглянути які можна за посиланням http://postach.com.ua/.

2. Дизайн. Якщо ви намагаєтеся слідувати за модними тенденціями, то при виборі кольору і малюнка на керамічній плитці, варто віддати перевагу світлим тонам: блакитному, рожевому і бежевому кольорам. Відмінно будуть також виглядати імітація натурального каменю або мармуру. Однак вибір яскравих фарб в інтер’єрі може дуже швидко набриднути і викликати почуття втоми при прийомі водних процедур. Тому якщо не плануєте, як мінімум, раз на рік робити ремонт у ванній кімнаті, то краще відмовитися від зухвалого насиченого червоного, яскравого помаранчевого і жовтого кольору.

3. Торгова марка. Коли підшукуєте собі кахель для ванної кімнати, звичайно, варто дізнатися про те, що сьогодні модно і особливо стильно виглядає. Як ніколи популярною залишається флористична тема, яка стала ще більш реалістичною завдяки вдосконаленим можливостям цифрового друку. Останньою новинкою можна вважати плитки неправильної форми: трикутники, ромби і шестикутники. Поза часом залишається керамічні вироби, що імітують натуральний камінь, дерево або мармур.

4. Колір і розміри керамічної плитки вибираються за внутрішніми перевагами, проте до цього потрібно поставитися досить серйозно. Якщо ви нехтуєте загальноприйнятим правилам дизайну і неправильно підберете оздоблювальний матеріал, то водні процедури будуть приносити неприємні відчуття, дискомфорт і т.д. Прикладом цього можна назвати світлий верх і темний низ в дизайні кімнати. Це візуально робить приміщення дуже маленьким. Такий же ефект приносять великі плитки в якості підлогового покриття. Якщо ваша ванна кімната не може похвалитися великими розмірами, то слід відмовитися від подібного дизайну плитки. Вертикальний малюнок на стінах і маленька плитка на підлозі – ідеальне рішення для збільшення простору приміщення.

Якісні характеристики керамічної плитки

Щоб вибрати міцний і надійний матеріал для облицювання ванної кімнати, слід звернути увагу на такі критерії:

  • Вибір кольору і дизайну важливий з естетичної точки зору, проте особливу увагу слід приділити формі і розмірам плитки. Якщо ви плануєте своїми руками укладати кахель, то не варто експериментувати і вибирати шестикутники або мозаїку.
  • Необхідно визначитися з товщиною, розмірами і способом виробництва керамічної плитки. Від цього безпосередньо залежатиме її зносостійкість і практичність, проте пропорційно зросте і вартість. Чим товща плитка, тим вона може витримати більше навантаження, але це більш відноситься для підлогового покриття.
  • Подумайте, яке б вам хотілося мати покриття на кахлі: глазуроване, без емалевого напилення, глянсове або матове. У випадку підлоги поверхня матеріалу не повинна бути гладкою. Це головна умова, щоб уникнути травматизму у ванній кімнаті, де завжди підвищена вологість і підлога слизька стає навіть просто від впливу пари. З іншого боку не практично використовувати тут глянсове покриття, на ньому найменше забруднення буде кидатися в очі.

Загальні рекомендації при виборі кахлю

Узагальнені поради, як правильно вибрати керамічну плитку:

  • Облицювальна плитка повинна мати відносно м’яку структуру, щоб її легше можна було різати для підгону до різних вигинів.
  • Відсоток водопоглинання настінної керамічної плитки повинен бути близько 20%.
  • Плитка на підлогу завжди має більш міцну структуру і менший відсоток водопоглинання, ніж у настінного оздоблювального матеріалу. Це забезпечує підвищену зносостійкість, міцність до впливу агресивних речовин і стирання.
  • Для облицювання стін краще використовувати кахель подвійного випалу (бікотурра), так як він менш міцний, зате має блискучу і гладку поверхню.
  • Монокотурра (один випал) робить керамічну плитку значно щільнішою і, відповідно, більш зносостійкого і довговічнішою. Саме тому вона відмінно підходить в якості підлогового покриття.

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар