Як відкрити банківський депозит?

20.05.2013
Опубліковано в рубриці КОРИСНЕ

Банківський депозитБанківський депозит або вклад – це грошові вільні кошти приватних або юридичних осіб, які поміщаються в банківську установу під певний відсоток, що вказується в договорі банку з вкладником. В результаті чого банк запускає ці гроші в оборот, зі свого боку видаючи з їх допомогою кредити, а вкладник отримує обумовлений у договорі з банком відсоток, а також можливість скористатися в певний термін своїми вкладеними грошима. «Депозит» як поняття передбачає увазі гроші, які людина передає на зберігання в банк.

Відкрити вклад сьогодні можна в будь-якому відділенні банку, де здійснюють не тільки оформлення депозиту корпоративним або приватним особам, але ще і можуть проконсультувати з будь-якому питанню. Депозити сьогодні діляться на дві категорії, які залежать від терміну – строкові депозити і депозити «до запитання».

У свою чергу строкові депозити поділяють на такі: короткострокові, середньострокові, довгострокові. Короткострокові депозити – це внесок грошей на термін від 1-го до 3-х місяців, середньострокові – від 3-х до 9-ти місяців, а довгострокові депозити – термін розміщення від 9-ти місяців. Якщо клієнт банку поклав гроші на умовах одного з строкових депозитів, тоді забрати їх можна лише в зазначений у договорі термін. Депозитом до «запитання» вважається депозит, при якому клієнт може забрати з банку свої гроші в будь-який час, перевести їх в готівку через банкомат або касу банку, а ще перевести гроші на рахунок іншої особи.

Депозити також ділять по можливості поповнення рахунку на накопичувальні і не накопичувальні. Останні передбачають умови, при яких не можна поповнити баланс депозиту, а от накопичувальний внесок має декілька нюансів:

- Може мати обмеження по кількості поповнень за якийсь вказаний період (наприклад, на місяць – не більше одного поповнення);
- Може мати обмеження по сумі поповнення.

Читайте на cайті:

Залишити коментар