Як правильно доглядати за паркетом?

05.01.2016
Опубліковано в рубриці КОРИСНЕ

паркетЩо таке художній паркет у квартирі? Це означає, що в найближчі 50-70 років після укладання паркету ваша родина не буде знати проблем з ремонтом підлогових покриттів. Міцний, стійкий до стирання, і, на додачу – багато виглядає … Все буде просто чудово, якщо знати одну тонкість. Паркетними роботами турбота про красу підлог не обмежується. Паркет з дуба, так само як і паркет з горіха і будь-який інший вимагає особливого догляду. Якого? Ось про це ми і поговоримо докладніше.

Щоб паркет прослужив вам вірою і правдою не один десяток років і не втратив первинного зовнішнього вигляду, слід запам’ятати одну річ: він боїться води. Мокрі ганчірки однаково протипоказані як для елітного бамбукового паркету, так і для економічного ламінованого паркету. Чистити паркет слід пилососом (причому не миючим!), А протирати вологим, добре віджатим поролоном.

Найкращі умови для паркету – це температура близько 20 ° С і вологість повітря близько 55%. У більш сухих умовах він почне розсихатися, а у вологих – набухати.

Протипоказані паркету також кігті домашніх тварин, шпильки жіночих туфельок і меблі, які не мають на ніжках повстяних наклейок.

Просто купити паркет і настелити його в квартирі недостатньо. Щоб він прослужив довго і при цьому не втрачав свою красу, паркет часто покривають лаком. У догляді за лакованим або ламінованим паркетом допомагають рідкі або тверді масляні воски на водній основі, які використовуються для догляду за підлогою, яка зазнає великих навантажень. Нанесений на поверхню художнього паркету віск розтирають ганчіркою до глянцю або додають у воду при митті підлог. Який би паркет ви не покрили б лаком – дубовий, горіховий або сосновий, він буде виглядати ошатно, святково. Укладка паркету львів допоможе оправдати Ваші очікування щодо екологічного, красивого покриття підлоги. Однак він і більш вразливий: на ньому добре видно подряпини.

Щоб позбутися дзеркального блиску, надавши підлозі матовий відтінок, іноді користуються паркетними маслами. Глибоко проникаючи в деревину, вони добре зміцнюють її. Подібний паркет вимагає постійної турботи: раз в 8-12 тижнів його слід обробляти восковими мастиками. Лаком ж покривають підлогу раз на 5-6 років. Однак слід пам’ятати, що лаки – це продукція хімічної промисловості, а паркетні масла – натуральна витяжка з рослин.

Який би паркет купити ви б не вирішили, паркет з бука, дуба або який-небудь екзотичний паркет, пам’ятайте, що дбайливий догляд за ним – це запорука його довгої служби і презентабельного зовнішнього вигляду.

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар