Як працюють кредитні спілки?

17.02.2012

У Законі «Про кредитні спілки» сказано, що кредитна спілка – це неприбуткова організація, яка створюється громадянами для взаємного кредитування і надання фінансових послуг за рахунок об’єднаних грошових внесків членів кредитної спілки. Простіше кажучи: кредитна спілка – це група людей, які об’єдналися з метою допомогти один одному матеріально. Під допомогою в даному випадку розуміється можливість отримати кредит за рахунок зібраних раніше внесків учасників кредитного союзу.

За чинним законодавством кредитні спілки можуть надавати всього два види фінансових послуг – приймати депозити та видавати кредити. Приймати нових учасників в свої ряди кредитні спілки можуть тільки за певною ознакою (співробітники одного підприємства чи галузі, жителі міста / області і т.д.), який повинен бути зазначений в статуті. Найчастіше кредитні спілки відмовляють через відсутність прописки за місцем проживання (це означає, що кредитний союз створений за територіальною ознакою і об’єднує жителів, наприклад, Києва та / або області).

Неприбутковість кредитного союзу означає, що мета його діяльності – не отримання прибутку, а задоволення потреб учасників у фінансових послугах. Правда, певний прибуток кредитні спілки таки приносять, і згодом він поширюється серед учасників, які зробили пайові внески до кредитної спілки, у вигляді відсотків.

Схожі публікації:

Залишити коментар