Високі ставки гублять іпотеку та автокредитування

19.03.2012
Опубліковано в рубриці БАНКИ, ОГЛЯДИ

Зростання депозитних ставок восени минулого року стало причиною збільшення процентних ставок по кредитах. В результаті, повідомляє начальник відділу кредитних продуктів “ОТП Банку” Світлана Спіцина, заставні кредити, особливо іпотека, стали вкрай дорогими.

Середня ставка по ринку зараз становить 20%. За даними експерта, це змушує багатьох потенційних клієнтів іпотечних організацій відмовлятися від покупки житла в розстрочку, оскільки масовим продуктом кредити на нерухомість можуть бути при ставці не вище 15%.

Світлана Спіцина відмітила, що іпотеку зараз оформляють найчастіше на короткий термін в межах року. Роблять це люди, яким необхідно перекрити відсутню суму при продажі старої квартири і покупки нової.

Крім того, стрімко скорочується і видача автокредитів. Причина – все те ж зростання кредитних ставок. Кредитні програми банків на нинішніх умовах можуть зацікавити лише тих покупців, які мають на руках 65-75% необхідної для покупки авто суми. В цьому випадку можна оформити кредит на рік і за рахунок невеликої суми боргу переплатити більш-менш прийнятну суму, належну банку у вигляді відсотків.

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар