Види вкладів

06.05.2013
Опубліковано в рубриці БАНКИ, ОГЛЯДИ

Види вкладівЗ давніх часів і по сьогоднішній день банк вважається кращим засобом для зберігання особистих заощаджень, оскільки завдяки йому можна не тільки зберегти всі свої накопичення, але і отримати вагомий відсоток, а, значить, примножити своє багатство.

Сьогодні банки пропонують кілька способів, як можна здійснювати накопичення коштів. Найпоширенішими є ощадні вклади. Такі банківські вкладення є традиційними. Зазвичай їх використовують з метою накопичення коштів для здійснення якоїсь великої покупки. Різниця від деяких інших видів вкладень полягає в тому, що при необхідності внесок можна доповнювати невеликими внесками, а також знімати якусь частину наявних коштів.

Наступний тип – накопичувальні вклади. Вони також допомагають вкладнику зібрати потрібну кількість грошових коштів для здійснення покупки. Однак від попереднього типу відрізняються тим, що в даному випадку зняти раніше кінцевого терміну бажану суму, нехай і невелику за розмірами, не вдасться. При цьому, якщо по завершенні дії контракту між банком і фізичною особою, вкладник не зміг накопичити бажану суму, він може отримані кошти комбінувати разом з кредитом.

Третій вид – це строкові вклади , які встановлюються на якийсь певний термін. Після закінчення встановленого часу вкладникові повністю повертається вкладена сума, до якої додаються відсотки, що набігли. Такий тип вкладу не передбачає часткове вилучення або доповнення грошовими коштами. У тих випадках, коли фізична особа все ж спробує вилучити кошти раніше кінцевого терміну, вона зобов’язаний буде виплатити штраф або ж отримати менші відсотки, в залежності від того, які саме умови були прописані в договорі. Важливою відмінністю такого типу вкладення коштів є те, що процентні ставки в даному випадку досить високі, оскільки саме строкові вклади надають банкам можливість кращого і точного планування їх застосування.

Існує і такий тип накопичень, як вклади до запитання. Тут вкладник може забрати або перевести кошти в будь-який момент. При цьому за раннє вилучення на нього не буде накладатися штраф, як у попередньому випадку.

Ще один вид вкладів – це металеві рахунки. Будь-який бажаючий може придбати у банку золоті злитки або інші дорогоцінні метали. При цьому саме золото залишається у фінансовій установі. При необхідності дорогоцінний метал завжди можна обміняти на паперові купюри. У тому випадку, якщо вкладник все ж захоче забрати з собою золотий злиток, він зобов’язаний буде заплатити податок.

Читайте на cайті:

Залишити коментар