Види банківських вкладів

11.11.2013
Опубліковано в рубриці КОРИСНЕ, ОГЛЯДИ

фінансова стійкість банківУсі банківські вклади можна класифікувати за видами і підвидами. Вони мають відмінності за призначенням, термінами розміщення, а також за валютою. У свою чергу вклади за термінами розміщення діляться на термінові і до запитання.

Якщо оформлений вклад до запитання, банк повертає клієнту вкладену грошову суму в разі, якщо клієнтові це знадобиться. Термін розміщення такого вкладу не вказується в договорі, з цієї причини і процентна ставка, яка надається клієнту при виборі даного типу вкладу буде мінімальною-0.1-1%. Роблячи внески в банках, віддавайте перевагу не тільки високим відсоткам, а й надійній репутації установи, якій ви вирішили довірити свої капітали.

Строковий вклад поміщається в банк на певний термін, який вказаний у договорі. Зазвичай він оформляється на термін від місяця до року і становить 10-12% річних. Отримати обумовлену в договорі процентну річну ставку по внеску можна лише тоді, коли його не знімають протягом періоду часу, зазначеного в договорі. У тому випадку, якщо клієнт все ж зніме внесок до зазначеного в договорі терміну, процентна ставка буде значно нижчою, і звичайно не перевищує ставку договору до запитання.

Строковий вклад за призначенням ділиться на підвиди, з яких випливає його призначення – накопичувальний або розрахунковий. Банками здійснюється не тільки оформлення депозитів і видача кредитів, але і робиться інкасація коштів, що може бути цікаво малому і середньому бізнесу.

При цьому накопичувальний вклад призначається особам, які бажають накопичити певну суму. При ньому можна поповнювати депозит в період збереження вкладу в банку.

Розрахунковий внесок дає можливість вкладникові у збереженні в якійсь мірі контролю над ним. Він може при цьому вкладі здійснювати прибутково-видаткові операції. Цей тип вкладу носить ще одну назву – універсальний. Даний вклад може бути витратним або витратно-поповнюваним.

Читайте на cайті:

Залишити коментар