Вклади та депозити фізичних осіб

20.01.2014
Опубліковано в рубриці КОРИСНЕ, ОГЛЯДИ

ВкладиЧасто, читаючи пропозиції банку, ви задавалися питанням, що розуміється під внеском і депозитом.  Це одне й теж?  Чим відрізняються депозити від вкладу?  Простіше думати, що це якраз одне і теж.  Іноді навіть самі банківські працівники неясно виражаються і замінюють одне поняття іншим.

Однак не давайте себе заплутати.  Депозит – це поняття ширше, ніж вклад.  Лінгвісти тут же спростують цю точку зору і скажуть, що по суті обидва слова – це синоніми, просто одне ми запозичили, а інше споконвічно російське.  Спробуємо розібратися в банківських тонкощах.

У банківській практиці слово «внесок» використовують по відношенню до фізичних осіб, які звернулися в дана банківська установа з метою вкласти свої фінанси.  Поняття «депозит» широко використовують по відношенню до юридичних осіб, тобто організаціям, фондам, підприємствам.  Банкіри часто вживають вирази «внесок даної фізичної особи» і «депозит даної юридичної особи».  Зрідка говорять про фізичну особу слово «депозит», однак, по відношенню до юридичного слово «внесок» неприпустимо.

Щоб ще більше прояснити ситуацію, варто навести визначення понять.  Банківський вклад – це деяка грошова сума, яку одна сторона (клієнт) передає іншій стороні (банку) на зазначений в договорі термін або безстроково, що також вказується в угоді.  Що стосується депозитів, то це грошові кошти та будь-які цінності (цінні папери, злитки та ін), передані на зберігання в фінансові, митні, адміністративні та судові установи.

Законодавство ніяк не регулює цю ситуацію з вживанням термінів, хоча не прийнято називати депозит внеском, у той час як внесок – це свого роду депозит.  Ці слова приблизно тотожні, і застосовують до всіх категорій клієнтури установи.

Якщо говорити про відмінності варто підкреслити, що при депозиті цінні папери або грошові кошти передаються банку для зберігання на умовах подальшого отримання, вклади ж робляться для отримання якоїсь прибутку, яку визначає процентна ставка, встановлена ​​банком.

Як говорилося вище, депозит буває наступних видів:

1.  Банківський вклад.  Маються на увазі суми грошей у різних валютах за наявним курсом.

2.  Категорія грошових внесків в адміністративні або інші організації в якості оплати передбачених послуг.  Також відома практика юридичних осіб використовувати внесення грошові суми для внутрішніх взаєморозрахунків.

3.  Облігації, акції та інші фінансові кошти (золоті, срібні платинові злитки, а також дорогоцінне каміння).  Часто тут мова йде і про ф’ючерси банку.  Вони можуть передаватися від одного банку іншому.

4.  Записи в банківських книгах про позови клієнтів до даного банку.

Розібравшись з цими поняттями, можна зробити висновки, що поняття «депозиту» більш глибоко за змістом, включає безліч видів.  Поняття «внеску» описує лише один вид депозиту.  Крім того, «вклади» звичніше нашому вуху ще й тому, що він більш затребувані серед широких верств населення нашої країни.  Вклади також неоднорідні за своєю структурою розрізняють більш дрібні підвиди по валюті, терміну та інших характеристикам.

Ці два поняття властиві в російській практиці, в англійській мові всі види послуг позначаються словом «депозит».  Можливо, через нашого прагнення відмежувати два потоки: тільки грошові кошти і все, що завгодно, що знаходиться на зберіганні (не тільки в банку) відбувається така плутанина.  Однак, банки прагнуть максимально спростити ситуацію і просто пропонують способи інвестування.  Вам лише треба вибрати відповідний вклад або депозит і вкласти гроші або інші цінності на вигідних умовах.

Читайте на cайті:

Залишити коментар