Україна втратить третину своїх валютні резерви

18.04.2012

Без фінансування з боку МВФ і в разі подальшого продажу частини золотовалютних резервів для підтримки стабільності курсу гривні, золотовалютні резерви Національного банку можуть знизитися до кінця року до 22 млрд. $ (“мінус” 30% в річному розрахунку).

Про це сказала аналітик інвестиційної компанії «Concorde Capital» Світлана Рекрут, коментуючи заяву першого віце-прем’єр-міністра Валерія Хорошковського про те, що співпраця з Міжнародним валютним фондом буде фактично заморожено до завершення парламентських виборів, які заплановані на жовтень поточного року. Нагадаємо, що віце-прем’єр заявив про неможливість виконання вимог МВФ щодо підвищення ціни газу для населення і підприємств комунальної енергетики. Як відомо, це є ключовою вимогою Фонду для відновлення співпраці за програмою stand-by. Україна через свою позицію в тарифному питанні вже більше року не отримує грошей від МВФ.

«Це перший випадок, коли високопоставлений український чиновник так відверто зізнався, що кредитна програма заморожена до закінчення виборів», – підкреслила Рекрут. В той же час, на її думку, зупинка співробітництва з МВФ не викличе проблем з обслуговуванням держборгу. Хоча продаж золотовалютних резервів НБУ для підтримки курсу гривні “буде виснажувати резерви центрального банку, приблизно до 22 млрд. $ (-30% у річному розрахунку) до кінця 2012 року».

Говорячи про можливість уряду залучити кошти на міжнародному фінансовому ринку, Світлана Рекрут сказала, що це можливо. Але Мінфіну доведеться заплатити величезні премії за ризик, що приведе до істотного зростання ставок. Як раніше повідомляли, Мінфін розраховував на розміщення євробондів на 1,5 млрд. $ під 9%. Тепер експерти вважають такий показник нереальним.

Читайте на cайті:

Залишити коментар