У що краще вкладатися в 2012 році?

11.01.2012
Опубліковано в рубриці ПРОГНОЗИ

Аналітик інвестгрупи “Арт Капітал” Олег Іванець розповів, у що краще вкладатися в цьому році:

- Олег, назвіть найбільш вигідні для вкладень інструменти в 2012 р.

- На перше місце я б поставив покупку акцій найбільших компаній України. Якщо говорити про максимально можливу ​​прибутковість, то найбільш прибутковими в 2012 році, як очікується, стануть акції українських ліквідних компаній, таких як Центренерго, Мотор Січ, Кернел і т.д. У 2011 р. на фондовому ринку спостерігався спад, що викликано зростанням ризиків в ЄС і США. Однак в 2012 р. очікується вирішення поточних проблем і повернення до стадії зростання, що стане потужним стимулом відновлення вартості акцій на всіх ринках, у тому числі і в Україні.

Потім йдуть банківські метали: такі інвестиції залишаються найбільш надійною формою вкладення консервативної частини портфеля. Глобальний характер фінансового ринку призводить до того, що хеджувати ризики паперами з різних ринків, як це було в періоди різних локальних криз в ХХ столітті, стало практично безглуздо. Тому особливий інтерес інвесторів викликають банківські метали, в першу чергу золото. Наочне його зростання на тлі падіння вартості інших активів наочно демонструє цей ефект. Інші захисні активи, такі як валюта і держпапери розвинених країн через боргових проблем викликають менше довіри, ніж метали. У зв’язку з цим консервативну частину портфеля, мета вкладення якої є збереження капіталу в разі посилення кризи, ми рекомендуємо вкласти в метали.

Третє місце – банківські депозити. Ставки за гривневими вкладами залишаються досить привабливими, проте жорстке регулювання банківської системи з боку НБУ створює істотні ризики стабільності банків. У грудні ситуація поступово поліпшується, так що є шанс, що в 2012 р. ми знову повернемося до тенденції зниження відсоткових ставок і зростання частки депозитів у гривні. Все залежить від того, чи вийде ЄС з боргової кризи і яким шляхом це буде зроблено. Депозити в доларах і євро навряд чи зможуть принести гідний дохід, проте залишаються основним способом збереження багатства у відносно ліквідній формі. При цьому євро має більше ризиків зниження через проблеми в єврозоні.

Ще один цікавий інструмент – це купівля інвестиційних сертифікатів відкритих пайових інвестиційних фондів. Відновлення ринків дозволить непогано заробити на фондах, ймовірно трохи більше депозитів. ІСІ істотно постраждали від кризи багато в чому через недосконалість регуляторного законодавства. І на даний момент їх прибутковість істотно нижча депозитів. Однак, у разі відновлення зростання та стабілізації ситуації на фінансовому ринку, депозитні ставки підуть вниз, а прибутковість ІСІ навпаки – вгору.

Не можна забувати і про нерухомість. Хоча цей ринок сильно залежить від розвитку внутрішнього попиту, а з цим у нас в країні суттєві проблеми. Існуюча структура економіки призводить до значного дисбалансу в отримуваних доходах, а середній клас практично відсутній. Але саме середній клас є основним інвестором на ринку нерухомості, тому що найбагатші, як правило, інвестують в нерухомість за кордоном, а бідні просто не можуть собі дозволити такі інвестиції. Незважаючи на зростання ВВП та інших економічних показників, ми не спостерігаємо збільшення середнього класу, а тому очікувати значного попиту на ринку нерухомості не варто. Швидше за все ситуація, яка була в 2011 р., продовжиться і в 2012. Винятком стануть лише об’єкти, пов’язані з Євро-2012

- Які з інструментів залишаються найменш вигідними по вкладеннях в наступному році?

- Це купівля заміського будинку і гра на валютному ринку. Покупка заміського будинку не є інвестицією в принципі, так що не може розглядатися як вкладення грошей з метою отримання прибутковості. Те що такі вкладення приносили прибуток в 2005-2007 роках було чисто тимчасовим явищем, викликаним неефективністю ринку.

Нерухомість в цілому не є найкращим об’єктом для інвестицій, проте її перспективи на 2012 р. істотно кращі, ніж були на 2011 на початку року. По-перше, це пов’язано з відновленням ринку завдяки Євро-2012, а також зниженням в інших галузях, що призвело до перетоку капіталу у будівництво та нерухомість. У цілому інвестиції в нерухомість на стадії будівництва можуть бути успішними, хоча і будуть значно менш прибутковими, ніж інвестиції у фінансові активи.

- Які нові інструменти ще можуть з’явитися в 2012 р.?

- У 2012 р. подальше розвиток отримають структуровані (гібридні) продукти. Це досить новий інструмент для українського ринку, у той час як у Європі він вже давно користується популярністю інвесторів.

Структурований продукт – це комплексне фінансове рішення, у портфелі якого зібрані активи з фіксованою прибутковістю (ОВДП, депозити) похідні цінні папери. Останні в свою чергу відповідають за отримання інвестором додаткового прибутку від коливань фондового ринку.

Схожі публікації:

Залишити коментар