Швейцарія збирається «відкрити» банківські таємниці

15.07.2013
Опубліковано в рубриці НОВИНИ

банківські таємниціПроект закону, який передбачає розкриття інформації, що становить банківську таємницю, поділив швейцарський парламент на два протиборчі табори: верхня палата проголосувала «за» його прийняття, нижня палата – «проти». Якщо їм не вдасться прийти до «спільного знаменника» в цьому питанні, то документ офіційно затверджений не буде. Нижня палата законодавчого органу Швейцарії «забракувала» проект закону про розкриття відомостей, що становлять банківську таємницю за ініціативою фіскальних органів.

У результаті, нижня палата досягла політичної протидії з верхньою палатою, яка вже встигла затвердити вищевказаний документ. Якщо їм не вдасться знайти «спільної точки дотику» найближчими днями, оскільки закінчується термін парламентської сесії, то запропонований кабінетом міністрів захід буде відкинутий остаточно.

На схвалення законопроекту, який зняв заборону на розголошення банківської таємниці, сподівається міністерство фінансів Швейцарії. Чиновники, що працюють у структурі даного відомства, цілеспрямовано пішли б на поступки кабінету міністрів США, які всіма силами намагаються покарати американців, які не хочуть платити податки в національний бюджет. У північноамериканській столиці чинять тиск на швейцарський Берн, погрожуючи тим, що якщо новий законопроект не буде схвалений законодавчим органом країни, то проти її кредитних установ будуть застосовані штрафні санкції. Даний документ стали навіть називати «закон США».

Навесні поточного року міністерству фінансів Швейцарії під керівництвом Евеліни Відмер-Шлумпф довелося погодитися налагодити контакт з іншими державами на предмет з’ясування відомостей про банківських клієнтів. У підсумку це може стати загальносвітовою практикою, і ореол секретності випарується у всіх великих світових фінансових центрах.

Слід підкреслити, що заборона на розголошення інформації, що становить банківську таємницю, збільшувала потік іноземного капіталу до Швейцарії з усієї планети впродовж останніх восьми десятків років.

Плани міністерства фінансів легалізувати проект закону, що передбачає розкриття банківської таємниці, викликали бурхливу критику представників громадськості, велика частина яких звинувачує відомство у порушенні суверенітету Швейцарії. Як відомо, на початку цього року найстаріша кредитна установа країни Wegelin and Co припинила діяльність після того, як була оштрафована на суму понад 57 мільйонів доларів.

Читайте на cайті:

Залишити коментар