Що вигідніше: банківські вклади чи пайові фонди?

01.01.2014
Опубліковано в рубриці КОРИСНЕ, ОГЛЯДИ

банківські вклади чи пайові фондиНі для кого не секрет, що банківські вклади не балують великим прибутком. Шукати необхідно тільки вклади з бонусами, оскільки вони дають найбільш вигідний відсоток. Багато інвесторів вдаються до використання пайового фонду. Але на скільки це безпечно і чи варто мати справу з таким видом вкладення грошей?

Главу пайового фонду очолює група професійних керівників, які чітко і грамотно проводять інвестування пайовиків, ґрунтуючись на загальну стратегію фонду. При цьому якщо мета значне збагачення, то варто гроші вкладати в акції, в тому випадку якщо мета це заробіток, то в хід йдуть облігації. В інтересах усіх керуючих значне зростання інвестицій від пайовиків. Адже чим вищий дохід у пайовика, тим більший заробіток у керуючих, іншими словами вони отримують від цього свої відсотки. Але не варто і забувати про ті фонди, які пішли в мінус. Як показує практика, по результатах роботи за сім місяців у 2012 році таких фондів виявилося значна кількість, з 361 фонду збиток отримали 132, іншими словами третя частина фондів залишилася поза грою. Якщо розглядати глибше, то всі фонди, які опинилися в мінусі це фонди електроенергетики. За підсумками 2011 року результати показали, що такі фонди і в той час були на піку популярності.

З чим пов’язують погані результати фондів? Фахівці вважають, що причиною такого відходу в мінус служить нестабільна економічна обстановка в світі. Вже протягом кількох років Греція стабільно випробовує нерви інвесторів, внаслідок цього ціни на активи скачуть з блискавичною швидкістю. У результаті цього можна зробити висновки про те, що найбезпечніше і вигідніше інвестувати тільки банківські депозити, а не ПІФи.

Безумовно існують такі фонди, які за час свого існування змогли принести своїм пайовикам до 20% і дозволили заробити. Однак таких фондів можна порахувати по пальцях, і навіть такі фонди не застраховані від того, що вони рано чи пізно теж можуть піти в мінус. Пов’язано це з тим, що ніхто не візьметься страхувати цілісність інвестицій, у той час як вклади в банках завжди застраховані. Таким чином якщо ви хочете просто зберегти свої заощадження, не сподіваючись отримати за них більший прибуток, то краще всього використовувати банківський вклад. Отже, ваш скарб буде повністю застрахований, і ви будете впевнені в завтрашньому дні. Якщо ж у вас стоїть насамперед збагачення, то будьте морально готові до можливої втрати всіх своїх вкладених в інвестиції засобів.

Читайте на cайті:

Залишити коментар