Що чекає на вкладників кредитних спілок?

10.02.2012

Завдяки таким привабливим відсотками і відносному фінансовому затишшю в країні багато українців закрили очі на той факт, що у кредитних спілок, на відміну від банків, немає Фонду гарантування вкладів, і віднесли туди свої кровні – з метою якомога швидше отримати максимальний прибуток.

Але в 2008 році розпочалася фінансова криза. Після скандалу з Промінвестбанком українці кинулися забирати свої гроші не тільки з банків, але й з кредитних спілок. В результаті і там, і там були «заморожені» строкові вклади. У випадку з банками – за рішенням Нацбанку, у випадку з спілками – за розпорядженням № 1203 15.10.2008 року Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.

Що стосується оцінки в цілому ситуації з кредитними спілками, то наші експерти виявилися одностайні: не все так страшно. «Так, дійсно кредитні спілки на сьогоднішній день найменш зарегульовані законодавчо і найменш прозорі. Зокрема, дуже мало інформації про їх власників. Тому, в порівнянні з банками, вони більш уразливі, – говорить Віталій Шапран, головний фінансовий аналітик, заступник Директора рейтингового агентства “Експерт-Рейтинг”, член Українського товариства фінансових аналітиків. – Але з іншого боку, вони спираються на споживчі кредити, у багатьох КС портфелі добре диверсифіковані (тобто вони “не кладуть всі яйця в один кошик” – Авт.).

І хоча КС програють банкам в надійності, не варто ставити на них клеймо. Сьогодні у деяких КС справи можуть скластися краще, ніж в деяких великих банках.

Економіст Володимир Лисицький також вважає, що кредсоюзи від фінансової кризи потерпають менше. «Працюють вони тільки з гривнею і від курсу долара не залежать, гроші не вкладають нікуди, видаючи їх в кредитах, – аргументує експерт. – Тому вкладникам потрібно більше побоюватися нечистих на руку керівників таких організацій».

Схожі публікації:

Залишити коментар