Регулятор в черговий раз посилив вимоги до фінансової стійкості банків

07.01.2013
Опубліковано в рубриці БАНКИ, НОВИНИ

фінансова стійкість банківМинулого місяця Нацбанк оголосив про введення з 1 січня 2013 року додатково нормативу надійності банків.  Відповідне рішення закріплене постановою НБУ № 479 від 28.12.11 р., яке було зареєстровано в Мін’юсті 23 січня.

Новий індикатор (Н3-1) буде розраховуватися як відношення регулятивного капіталу до зобов’язань банку.  Значення даного показника не повинне бути нижче 10%.  Зараз одним з найважливіших показників платоспроможності банку є норматив адекватності капіталу (Н2).  Він розраховується як відношення регулятивного капіталу до активів і не повинен бути менший за 10%.

Новий норматив передбачає, що банки не зможуть залучати на кожну одиницю капіталу більш ніж на 10 одиниць ресурсів (депозитів, запозичень).  Станом на початок 2012 р. по банківській системі в цілому відношення власного капіталу до зобов’язань досягало майже 20%, тобто  вдвічі перевищувало нормативне значення.

Не виключено, що деякі банки балансують на грані дотримання даної пропорції.  Таким фінустановам доведеться або припинити залучення ресурсів, або збільшити регулятивний капітал.  Основним джерелом капіталізації в умовах збитковості банківського сектора є додаткові вливання акціонерів до статутного фонду.

Читайте на cайті:

Залишити коментар