Процентні ставки банків за вкладами

01.07.2013
Опубліковано в рубриці БАНКИ, ОГЛЯДИ

Ставки за депозитамиБільшість українців воліють зберігати гроші на депозитах. Це надійний спосіб зберегти гроші від інфляції й при цьому трохи заробити. Однак, курс гривні не передбачуваний і навіть найвигідніші процентні ставки банків за вкладами не зможуть захистити заощадження, якщо українська валюта серйозно просяде. Особливо це актуально для тих, хто хоче здати гроші в банк на дуже довгий термін, наприклад, від трьох до п’яти років.

Якщо ризикувати своїми довгостроковими вкладами немає бажання, то крім звичайного гривневого вкладу, можна відкрити валютний депозит. Тим більше, що всі інвестиційні консультанти рекомендують робити диверсифікацію свого валютного портфелю і в умовах високої нестабільності, як на українському фінансовому ринку, так і на світових майданчиках, зберігати гроші в трьох основних валютах у рівних частках. Тобто в гривнях, євро і доларах.

Для цього найзручніше відкрити депозити на довгий термін, якщо зрозуміло, що найближчим часом вони не знадобляться. Не потрібно перевіряти поточний курс долара або іншої обраної валюти, коли точно відомо, що гроші ефективно працюють.

Як правило, процентні ставки банків за вкладами у валюті нижче, ніж по гривневих програмах. У середньому, ставка по депозитах у євро та доларах вдвічі нижча, ніж в українській валюті. Це не означає, що дохід виявиться невисоким. Євро і долар менше схильні до інфляційних впливів і негативних курсових змін, а значить, реальна прибутковість вкладу опиниться на достатньому рівні.

Як і в гривневих програмах, процентні ставки банків за вкладами залежать у першу чергу від терміну розміщення коштів, а також можливості дострокового зняття коштів та інших поширених опцій. У цілому ж, частка валютних вкладів незначна, вона становить близько 20% у загальних портфелях банків. Подібна динаміка пов’язана в першу чергу з високою консервативністю інвесторів, а також більшою активністю банкірів у гривневому сегменті.

Деякі банки, крім євро і долара, пропонують відкрити депозити в екзотичних валютах. Варіантів досить багато, але в першу чергу це ієна, юань, канадський долар, швейцарський франк. Процентні ставки банків за вкладами знижені. Оскільки банку буде складніше інвестувати непопулярні гроші, функції грошей, таким чином, не виконуються, а значить дохід буде нижчим.

Цей варіант вкладів рекомендований тим, хто отримує зарплату в грошах цієї держави або часто буває там у відрядженнях. Таким чином, істотно економляться кошти на комісіях при обміні валюти в банку.

Читайте на cайті:

Залишити коментар