Навіщо потрібен рейтинг надійності?

02.12.2013
Опубліковано в рубриці БАНКИ, ОГЛЯДИ

фінансова стійкість банківБанківський ринок один з найбільш регульованих. Через те, що банківські депозити і рахунки залишаються основним способом зберігання та трансферу грошових потоків і накопичень як юридичних, так і фізичних осіб, надійність банків, прозорість їх діяльності залишаються одним з ключових параметрів економіки. Одним з найбільш цікавих показників є рейтинг надійності.

Регулятором банківського ринку є Національний банк України. У тому числі, на основі аналізу діяльності банків, їх фінансових показників, розраховується їх стійкість, надійність і спроможність за зобов’язаннями перед вкладниками, позичальниками і акціонерами, які довірили свої гроші організації.

У цілому, показник надійності банків є одним з ключових, як для клієнтів банку, так і для його партнерів. Перш ніж стати клієнтом банку, є сенс ознайомитися не тільки з тим, які є банки, а й дізнатися, яке місце в рейтингу вони займають.

Роль подібних рейтингів і вплив на банківський сектор складно переоцінити. Почасти хвиля світової банківської кризи була спровокована саме зниженням рейтингу, що показує надійність банків, провідним міжнародним кредитним організаціям. Також цей показник цікавий гравцям фондового ринку, оскільки здатний вплинути на котирування активів банків, розміщених на біржі.

Грунтуючись на цих показниках, банки можуть укладати і вигідні договори, створювати партнерські програми з виробниками та постачальниками товарів і послуг, роблячи їх доступнішими для своїх клієнтів, позичальників, користувачів пластикових карт.

Для клієнтів, в першу чергу вкладників, надійність банків важлива з точки зору впевненості, чи отримають вони свої гроші й обіцяну прибутковість. Хоча збереження вкладів в Україні зараз гарантована, мало хто побажає проходити процедуру витребування погашення боргу банку через агентство страхування вкладів.

Читайте на cайті:

Залишити коментар