На сьогоднішній день банківські вклади є найбільш прибутковим інвестиційним інструментом

01.01.2013
Опубліковано в рубриці БАНКИ, ВАЛЮТА, ОГЛЯДИ

банківські вкладиДиректор департаменту роздрібного бізнесу Правекс-Банку Семен Бабаєв розповів, на які банківські вклади варто звертати увагу вкладникам.

Вибираємо банківський вклад

- Скажіть, у якій валюті і на які терміни зараз краще розміщувати заощадження?

- Я особисто вважаю, що зберігати краще в тій валюті, в якій ви будете витрачати. Якщо ви плануєте робити заощадження на довгостроковий період, напевно, є сенс подумати про іноземну валюту або навіть про такі банківські вклади, як банківські метали. Але якщо гроші ми хочемо зберегти на невизначений короткий термін для наших поточних потреб, я вважаю, що краще зберігати їх в гривні. Прибутковість у гривні зараз набагато більша, ніж в будь-якій іншій іноземній валюті. Сьогодні банки пропонують короткострокові депозити під 22-23% річних, що набагато вище, ніж по валюті.

Щодо того, який термін вибирати для банківського вкладу, все залежить від того, яку мету ви переслідуєте. Якщо гроші вам знадобляться через два-три місяці, кладіть на короткий термін. Зараз на такі вклади ставки одні з найвищих. Якщо ви можете покласти на більш тривалий термін, для того щоб скористатися ними пізніше, для купівлі недорогих речей, для оплати за навчання, можна покласти і на півроку, і на рік.

- Які депозитні програми Правекс пропонує на сьогодні?

- У Правекс-Банку є різні види депозитних програм – і асортимент їх вельми широкий. Клієнти можуть отримувати відсотки щомісяця, капіталізувати прибуток або отримувати її в кінці терміну. Також деякі банківські вклади дозволяють щомісяця поповнювати депозит. Є програми, де відсоткова ставка збільшується щомісяця. Крім того, є депозитна картка, яка є міжнародною і дозволяє отримувати доступ до своїх грошей 24 години на добу, по якій ми платимо до 18% річних. Наш банк один з декількох, хто пропонує клієнтам гнучкі терміни депозитних програм – не тільки стандартні на місяць, два, три, півроку і рік, але й, наприклад, на 31 день, або на 48 днів, або на 64 дні.

- Кажуть, що Правекс проводить депозитну акцію. Як можна взяти участь і що можна виграти?

- Дійсно, з 19 листопада в нашому банку проходить депозитна акція “Виграшні депозити”. В акції беруть участь клієнти, які оформлять банківський вклад Правекс-Лояльний на суму від 5 тисяч гривень. В кінці терміну акції будуть розігрується п’ять планшетів iPad. Внесок Правекс-Лояльний являє собою піврічний вклад в національній валюті з зростаючою процентною ставкою до 27% річних.

Варіанти заощаджень

- Наскільки взагалі зараз вигідно зберігати заощадження в банку, а не інвестувати в золото або нерухомість?

- У будь-якій економічній книзі написано: якщо бізнес приносить менше, ніж приносить депозит, значить, потрібно відкривати банківський вклад. Якщо ж прибутковість бізнесу вища, то потрібно думати. На сьогоднішній день депозити в гривні дають прибутковість 20-23% річних. Не кожен бізнес зараз дасть таку прибутковість.

Що стосується інших активів, куди можна інвестувати кошти, наприклад, в нерухомість, або автомобіль, чи в розкіш, то поки нерухомість не показує тих тенденцій, які вона показувала до кризи, ціни на неї стабілізувалися, і зростання в найближчий рік, напевно, не буде.

Що стосується інвестицій в банківські метали, такі як золото і срібло, то ми повинні розуміти, що прибутковість тут може принести спекулятивне зростання. Ніхто не може гарантувати, що ціна продажу через кілька років буде істотно вища. Ви не зможете спрогнозувати, скільки ви на цьому заробите. А ось з депозитами ситуація зовсім інша. У вас є чітка гарантія – яку ставку ви отримаєте і скільки на цьому заробите. На сьогоднішній день банківські вклади є найбільш прибутковим інвестиційним інструментом. Я не думаю, що така висока прибутковість буде завжди. Швидше за все, ставки на ринку депозитів почнуть зниження з початку наступного року.

Ситуація на ринку банківських вкладів

- Банки зараз залучають депозити під 20-27%. Як вони їх збираються повертати, якщо практично відсутнє кредитування?

- Ситуація з високими ставками пов’язана з тим, що банківська система відчуває певну нестачу ліквідності і, природно, банки починають підвищувати вартість депозитів. У такій ситуації собівартість витрат банку зростає, на поточний момент операції по кредитуванню припинені в багатьох фінустановах.

Сьогодні їм доводиться заробляти на комісійних операціях, грошових переказах, торговельних операціях, обміні валют, продажу чеків, карткових продуктів та інших послугах. Ситуація з ліквідністю, яка зараз спостерігається, швидше за все, має сезонний характер. В Україні таке відбувається постійно в пік ажіотажу, під кінець року. Ми чудово розуміємо, що ситуація стабілізується на початку 2013 року, вартість фондування у гривні впаде, депозитні ставки будуть нижчі і вся банківська система вийде на нормальний рівень функціонування.

- У НБУ кажуть, що на руках у населення 50 млрд доларів. Як підвищити довіру до банківської системи, щоб залучити їх в економіку?

- Багато заощадженнь люди роблять завдяки тому, що отримують свою зарплату неофіційно. Багато бояться розкривати і показувати, які заощадження у них є.

Однак потрібно розуміти, що банк – це організація, яка повністю відповідає і гарантує конфіденційність клієнту. Банк за законом не має права розголошувати інформацію про клієнтів. Зараз ми всі разом – і Нацбанк, і уряд, і банки – робимо все, щоб наші вкладники повірили в банківську систему і понесли ці гроші для розвитку економіки. Це наша з вами спільна задача. Як тільки ми зможемо цього домогтися, ми зможемо дати більше ліквідності нашій економіці, нашим виробникам товарів і послуг. Природно, чим більша ліквідність, тим менша їх вартість. Відповідно, вартість кредитування почне падати, з’являться такі програми, як молодіжне кредитування, кредитування сімей для покупки нерухомості.

Вибираємо банк для банківського вкладу

- Як вибрати надійний банк для розміщення депозиту? На які чинники орієнтуватися?

- Для початку дізнайтеся, скільки банк знаходиться на ринку. Також, варто поцікавитися, кому він належить. Я дуже вірю в локальні українські банки, але дуже важливо розуміти, хто у фінустанови за спиною і хто може підтримати його у важкий період часу. Наприклад, Правекс-банк – банк міжнародної банківської групи “Інтеза Санпаоло”, яка функціонує досить давно і займає лідируючі позиції на світовому ринку, у тому числі і європейському.

Також, я б звернув увагу на порядність банку, відгуки про нього і на своєчасність виплат. Дуже важливий індикатор – капітал банку. Цю інформацію можна знайти на сайті НБУ. Звертайте увагу на його баланс і кількість філій. І, звичайно, ніж банк крупніший, тим він стабільніше.

- А в чому перевага банківських вкладів в іноземних банках?

- Наприклад, якщо говорити про наш банк, то “Інтеза Санпаоло” – це міжнародна банківська група, яка знаходиться серед провідних банківських груп Єврозони і є лідером у роздрібному, корпоративному бізнесі та в управлінні капіталом.

“Інтеза Санпаоло” досягла хороших результатів і високих коефіцієнтів капіталу і ліквідності, які, я думаю, виправдають довіру клієнтів. Хотілося б також сказати про те, що “Інтеза Санпаоло” другий рік поспіль визнана “Кращим банком Італії”, за версією журналу Euromoney, провідного видання на фінансових ринках і міжнародних банківських секторах.

Схожі публікації:

Залишити коментар