Мультивалютний вклад. Як виграти на курсах валют?

05.08.2013
Опубліковано в рубриці ВАЛЮТА, КОРИСНЕ

Мультивалютний вкладВалютний ринок, при загальному тренді до зростання, досить нестабільний. Його характеризує висока волатильність («розкид» цін, курсів та ін.), а значить, час заробляти на різниці курсів. Найпростіше це зробити за допомогою мультивалютного вкладу. З одного боку, гроші знаходяться в обігу між рахунками, що дозволяє заробляти на курсах. З іншого, вони захищені, як будь-які депозити, і банком нараховується певний відсоток прибутковості.

Мультивалютний вклад являє собою єдиний депозит, розбитий на кілька окремих рахунків для кожної з обраних валют. Зазвичай це класична для українського ринку трійка: гривня, долар і євро. Даний інструмент дозволяє непрофесіоналам ефективно грати на курсовій різниці валют за рахунок того, що можна постійно тримати гроші в обігу між рахунками. Особливо дохідні такі вклади в умовах високої волатильності ринку, коли протягом короткого терміну відбуваються значні курсові коливання.

Важливим плюсом є і те, що на внесок нараховується відсоток прибутковості. Він буде досить низьким, тому що банк припускає, що основний прибуток клієнт отримає за рахунок того, що помножаться гроші в обігу між рахунками. Але є й перевага: банк встановлює пільговий курс. Так що конвертувати валюту буде дешевше, ніж поміняти готівкові євро або долар у банках чи обмінних пунктах.

Для того щоб ефективніше використовувати цей інструмент, найкраще підключити інтернет-банкінг. Інакше заради кожної операції доведеться їхати в банк і писати заяву про перерозподіл грошей між рахунками. Онлайн-сервіс дозволить як заробляти гроші сидячи вдома, так і вигравати в швидкості проведення операцій.

Цей інструмент, на відміну від класичних вкладів, вимагає значної уваги до ситуації на світових і українських валютних ринках. Позиція «куплю гроші і забуду» тут не спрацює. Прибутковість безпосередньо залежить від активності вкладника, а також від його здатності спрогнозувати основні тренди. Перестаратися, втім, теж не варто. Деякі банки ставлять тимчасові обмеження на гроші в обігу між рахунками. Крім того, за кожну конвертацію та переведення з рахунку на рахунок стягується певна комісія, яку треба враховувати.

Ще один недолік таких депозитів – порівняно високий вхідний поріг. Як правило, внесок у декількох валютах можна відкрити, починаючи від суми інвестицій у 5 тис. гривень.

У цілому, мультивалютний вклад один із найбільш низькоризикових інструментів активного інвестування. Найгірше, що може трапитися, вкладник залишиться «при своїх».

Читайте на cайті:

Залишити коментар