Хто заплатить, якщо банк збанкрутував?

04.11.2013
Опубліковано в рубриці БАНКИ, ОГЛЯДИ

збирати грошіБанківські депозити – найнадійніший спосіб розмістити гроші і отримувати дохід. На даний момент, всі кошти вкладників за рахунок того, що банкам доводиться використовувати страхування в системі фінансів, захищені при банкрутстві банку. Крім того, вклади – єдиний інструмент, де є гарантований дохід.

Відповідно до сучасного законодавства, всі депозити розміщені в банках, повинні бути забезпечені захистом системи страхування вкладів. Всі учасники ринку, які бажають залучати кошти населення, пропонуючи розмістити гроші в банку під відсотки, повинні в ній брати участь.

Кредитні організації платять внески в агентство страхування вкладів, за рахунок цих коштів, у разі, якщо банк не розплатився за зобов’язаннями і припинив своє існування, виплачується компенсація тим, хто поклав гроші в банк під відсотки.

Слід зазначити, що акумульовані фінанси страхування покривають лише малу частину існуючих депозитів. І в разі серйозних потрясінь у банківському секторі, далеко не всі, розмістивши гроші в банк під відсотки, зможуть їх повернути. Однак від локальних проблем банків, неграмотно побудувавши свою політику, дана система цілком може захистити клієнтів фінансових організацій. Крім того, часто всі борги перед фізичними особами виплачуються в першу чергу.

На сьогоднішній день, не вся сума депозитів буде повернута клієнтам при банкрутстві банку. Максимальна планка гарантій становить 200 тис. грн. У даному випадку, враховуються спрямовані гроші в банк під відсотки, віддані в одну організацію. Тому багато вкладників розбивають свої заощадження на кілька частин.

Крім того, щоб отримати належну компенсацію, слід перевірити, чи бере участь банк в системі страхування вкладів. Притому, що це обов’язкова процедура, на ринку вже виявлялися випадки шахрайства в цій сфері.

Так що, навіть, якщо банк відомий, найкраще пробити номер його ліцензії, її статус, а також назву банку і переконатися, що кредитна організація дійсно існує, працює за всіма правилами і не має проблем з регулятором.

Схожі публікації:

Залишити коментар