Чи подорожчає золото до 2 тисяч доларів за унцію? Частина 4

02.04.2012

Золото Будди

Традиційно найбільше жовтого металу в 2011 р. купила Індія – майже 1 тис. т. На другому місці Китай – близько 800 т. Європейські країни придбали близько 400 тис. т, основними покупцями виступили, зокрема, Швейцарія та Німеччина. Примітно, що в минулому році активно купували благородний метал і центробанки.

У порівнянні з 2010 р. вони збільшили закупівлі майже в 6 разів, придбавши 440 т. Станом на початок лютого поточного року маса золота в золотовалютних резервах світу склала майже 31 тис. т. За обсягом золотого запасу з великим відривом лідирують США – більше 8 тис. т.

Зауважимо, що темпи зростання попиту на жовтий метал значно випереджають приріст світового видобутку золота, який в 2011 р. збільшився всього на 4% – до 2,8 тис. т. Є думка, що в 2012 р. Індія різко скоротить споживання золота. Зокрема, аналітики компанії Rajesh Exports (Бангалор, Індія; великий виробник ювелірної продукції; з 1990 р.) вважають, що імпорт золота країною може скоротитися в 2012  р. вперше за останні три роки.

Причина – підвищення цін на цей метал приводить до зниження обсягів реалізації ювелірних виробів. Відзначимо, що тенденція до скорочення споживання Індією жовтого металу виявилася ще в IV кварталі 2011 р., коли імпорт дорогоцінного металу в цю країну скоротився на 44% порівняно з аналогічним періодом 2010  р. – до 154 т.

Аналітики очікують, що в 2012 р. Індія може зменшити споживання золота ще на 7,1% – до 900 т. Якщо це станеться, Китай може зайняти перше місце в світі по споживанню золота вже в поточному році.

Ігор Львов, заступник голови правління банку “Фінанси та Кредит” (м.Київ; з 1991 р.; 4,4 тис.чол.): – Тенденція до підвищення ціни на золото зберігається в короткостроковій і середньостроковій перспективі, оскільки ми не бачимо поліпшення економіки ні в єврозоні, ні тим більше в США. Виходячи з цього, мій прогноз на кінець цього року – 1800-1900 $за 1 тройську унцію.

Зараз ажіотажу серед покупців злитків не спостерігається, хоча початок року – це не найкращий період з точки зору інвестиційної активності (що, втім, не завадило громадянам наростити депозити в січні на 7,2 млрд. грн. – Авт.).

В минулому році ми ввезли (імпортували) 2,5 т банківських металів у злитках (600 кг – золото, решта – срібло). Думаю, що в поточному році обсяги ввезення будуть не менші. Зазначу, що постанова НБУ № 497 розширює коло потенційних контрагентів банків, у яких вони можуть купувати злитки банківських металів.

Якщо раніше ми могли ввозити злитки тільки провідних зарубіжних виробників, то тепер можемо користуватися послугами вітчизняних афінажних заводів. Регулятор дозволив здійснювати конвертацію золота в срібло за крос-курсом – раніше така операція була заборонена. У той же час все ще не вирішено питання про державні гарантії за вкладами (депозитами) в золоті.

Схожі публікації:

Теги:

Залишити коментар