Чи подорожчає золото до 2 тисяч доларів за унцію? Частина 3

30.03.2012

Золота рибка

Останнім часом намір нарощувати міжнародні резерви в золоті декларує і Нацбанк України. Зараз його золотий запас оцінюється всього в 28 т.

Як відомо, банківський регулятор має намір добувати метал спільно з Державною службою геології і надр України. Крім того, поповнювати резерви планується за допомогою скупки золотого брухту в населення. Зовсім недавно НБУ розширив свої можливості в частині скупки банківських металів.

Так, були оновлені правила роботи ринку банківських металів в Україні (постанова НБУ № 497 від 30.12.11 р., набрала чинності 17.02.12 р.). Регулятор закріпив за собою право пріоритетної покупки золота, срібла, платини і металів платинової групи, виготовлених українськими виробниками.

“Уповноважений банк здійснює вивезення банківських металів, виготовлених українськими виробниками, за наявності письмової відмови Нацбанку від покупки банківських металів (виготовлених українськими виробниками), які вивозяться”, – йдеться в документі. Відзначимо, що зараз на українському ринку обертаються злитки іноземних виробників.

Схожі публікації:

Теги:

Залишити коментар