Чи подорожчає золото до 2 тисяч доларів за унцію? Частина 2

26.03.2012

Своїм шляхом

Вітчизняні банки, в свою чергу, відзначають підвищення попиту на банківський метал з боку населення з початку поточного року. Зокрема, в січні “VAB Банк” продав золота без фізичної поставки в 5 разів більше, ніж за аналогічний період 2011 р. Близько 70% його зараховано на депозити. Втім, громадяни воліють купувати золоті злитки.

За підсумками минулого року частка золота з фізичним постачанням склала майже 85% в загальному обсязі реалізації. “В цілому, цей сегмент підтримував стабільний попит інвесторів протягом 2011 р. Фактично ця тенденція зберігається і на початку 2012 р. завдяки спокійному поступальному зростанню ціни на золото”, – пояснює Володимир Піщаний, начальник відділу операцій з банківськими металами “VAB Банку” (м.Київ; з 1992 р.; 2,5 тис. чол.).

Експерти відзначають, що певний вплив на ринок золота чинило і озвучене в кінці січня рішення Федеральної резервної системи США кілька років не підвищувати процентні ставки. У результаті міжнародні інвестори, які раніше засумнівалися в перспективах зростання ціни на золото, отримали підтвердження, що метал продовжить дорожчати, і активізували його покупку.

За світовим ринком потягнувся і вітчизняний. За словами пана Піщаного, на українському ринку щоденний збут жовтого металу, в тому числі і без фізичної поставки, збільшився до кінця січня в 2-3 рази. Станом на 22 лютого середня ціна 1 г золота в 10-грамових зливках, пропонованих українськими банками, становила 469 грн. (Вартість зливка – 4690 грн.). У той же час купували банки метал в середньому по 442 грн. (4420 грн. за злиток).

В HSBC, одному з найбільших банків, що працюють з дорогоцінними металами, зберігають незмінним прогноз ціни на золото на рівні 1850 $ за 1 тройську унцію на кінець 2012 р. Це зумовлено застосуванням стимулюючої грошово-кредитної політики в більшості країн, а також невпевненістю інвесторів щодо становища на фінансових ринках.

Зауважимо, що ще на початку січня представники HSBC передбачали подорожчання до 2025 $ за 1 унцію. “Зміна ставлення центральних банків до золота, які в даний час активно його скуповують, а до цього продавали протягом десятиліть, є, мабуть, основним фактором, що визначає зростання курсу золота з моменту створення золотих фондів”, – говорить Джеймс Стіл, аналітик HSBC (м. Лондон, Великобританія; з 1865 р.; 7,5 тис. філіалів). У той же час він зберігає прогноз на 2013  р. на рівні 1800 $, а на 2014 р. – 1750 $ за 1 унцію.

Схожі публікації:

Теги:

Залишити коментар