Чи подорожчає золото до 2 тисяч доларів за унцію? Частина 1

23.03.2012

Аналітики вважають, що в 2012 р. темпи подорожчання дорогоцінних металів помітно знизяться – все менше сміливих прогнозів про те, що ціна на них перевищить 2 тис. $ за 1 трійську унцію. Тому слід очікувати деякого скорочення інвестиційної складової попиту на жовтий метал. І це не дивно, так як ринок вже встиг ним пересититися.

Згідно з останніми даними дослідження World Gold Council (м. Лондон, Великобританія; з 1967 р.; члени ради видобувають і виробляють 60% золота в світі) в 2011 р. попит на золото досяг майже 4,1 тис. т – максимального показника з 1997 р.

Величина попиту в грошовому вираженні також встановила абсолютний рекорд, досягнувши  205,5 млрд. $. Середня вартість 1 тройської унції золота в 2011 р. склала 1594 $, тоді як діапазон коливань котирувань протягом року -  1400-1900 $.

Нагадаємо: на початку вересня минулого року ціна на цей дорогоцінний метал досягла історичного максимуму в 1900 $. На хвилі піднесення багато експертів прогнозували подорожчання золота до  2 тис. $ за 1 унцію вже до початку 2012 р. Не дивно, що такі прогнози спровокували підвищення попиту з боку інвесторів.

Як результат, інвестиційний попит в порівнянні з попереднім роком зріс на 5% – до 1,6  тис. т. Майже 40% в загальній структурі попиту за підсумками 2011 р. забезпечив інвестиційний сектор. У той же час основними споживачами жовтого банківського металу все ж залишаються ювелірна галузь та промисловість, які забезпечують 60% світового попиту (2,4 тис. т).

Зміна курсу

За словами Вільяма де Вілдер, директора з інвестицій компанії BNP Paribas Investment Partners (м.Париж, Франція; 3,6 тис. чол.), передумовами для вкладень в золото повинні бути очікування різкого посилення інфляції, що зараз виглядає вкрай малоймовірним. Або інвестори повинні бути упевнені, що вся сучасна економічна структура світу скоро завалиться, у що теж складно повірити.

“Золото може зараз представляти інтерес як інструмент для часткового хеджування портфеля. Розглядати ж його як інвестиційний інструмент складно”, – стверджує пан де Вілдер. Нагадаємо, у грудні 2011 р. спостерігалося зниження ціни на золото. Зокрема, 19 грудня котирування на банківський метал впали нижче  1619 $ за 1 унцію.

Проходження цієї позначки інвестори визнали сигналом для зміни довгострокової тенденції. Більшість експертів, опитаних агентством MarketWatch (інформаційний портал, підтримуваний DowJones & Co.; розпорядженні 10 бюро в США, Європі та Азії), висловили побоювання, що золото може подешевшати до 1500 $ за 1 тройську унцію вже в I кварталі 2012 р.

Втім, поки ці песимістичні прогнози не виправдалися. У січні воно подорожчало майже на 11% – до 1750 $ за 1 тройську унцію. І протягом лютого його вартість істотно не змінюється. Для порівняння: подорожчання за підсумками 2011 р. склало майже 10%.

Схожі публікації:

Теги:

Залишити коментар