Чи надійні швейцарські банки?

18.02.2013
Опубліковано в рубриці БАНКИ, НОВИНИ

швейцарські банкиЗемля Північний-Рейн-Вестфалія знову купила СD-диск з даними на громадян Німеччини, які ухиляються від сплати податків, у одного з відділень банків у Щвейцарії.

Німці, котрі рахунки в швейцарських банках, які ухиляються від сплати податків в Німеччині, знову відчувають себе м’яко кажучи незатишно.

По закінченні переговорів про Податковий угоді зі Швейцарією урядові органи землі Північний-Рейн-Вестфалія знову купили CD-диск з даними на громадян Німеччини, які імовірно ухиляються від сплати податків в ФРН.

Як повідомило видання “Financial Times Deutschland” у своїй онлайн-версії, на диску містяться імена та реквізити банківських рахунків приблизно 1000 забезпечених німців. Мова йде про клієнтів цюріхського відділення британського банку Coutts, який є дочірнім підприємством шотландського Royal Bank of Scotland.

Передбачається, що від сплати податків були заховані значні суми. Як свідчить звіт, складений на інформації, отриманій від інсайдерських джерел, за компакт-диск повинно було бути заплачено 3,5 мільйонів євро.

Представник швейцарського державного секретаріату з міжнародних фінансових питань у відповіді на офіційний запит заявив: “У нас немає доказів того, що це відповідає дійсності”. Банк Coutts також оголосив, що ніщо не вказує на те, що персональні дані його клієнтів могли бути передані третій стороні .

Земельний уряд Північного-Рейн-Вестфалії також не дало чіткого коментаря цього повідомлення.

Але все-таки міністр фінансів Норберт Вальтер Борьянс заявив: “Для того, щоб зупинити процес ухилення від сплати податків, який набирає силу, необхідно також використовувати докази, отримані при покупці компакт-дисків”.

“Якщо ми не змусимо платити за рахунками власників брудних грошей, мають кримінальне походження, то платити прийдеться чесним платникам податків”.

Згідно з повідомленнями преси, влади землі Північний-Рейн-Вестфалія мають намір купити ще два компакт-диски з персональними даними на громадян Німеччини, які імовірно вкривають свої доходи (або частина доходів) у Швейцарії.

Як повідомив днями журнал “дер Шпігель” (“Der Spiegel”) у своїй онлайн-версії, найближчим часом будуть піддані перевірці дві бази даних. Між Німеччиною і Швейцарією на протязі багатьох років йдуть запеклі суперечки з приводу поводження з громадянами Німеччини, які приховують свої гроші від федеральної податкової служби на своїх рахунках в Швейцарських банках.

Уряди обох країн навіть почали розробку спеціальної угоди, яке б забезпечувало анонімне оподаткування всіх вкладів. Але в деяких землях ФРН, в яких при владі перебувають представники СПД і “Зелених”, заходи, що передбачаються даними угодами, вважають недостатніми.

Федеральному уряду необхідно отримати схвалення даної угоди всіма федеральними землями в Бундесраті. Навіть у Швейцарії, є критика у зв’язку з пропонованою угодою.

Читайте на cайті:

Залишити коментар