Банки вимагають права заморожувати банківські вклади

13.02.2012
Опубліковано в рубриці НОВИНИ

Об’єднання вітчизняних банків запевняє, що право населення забирати свої депозити в будь-який момент часу до закінчення терміну їх дії, заважає формуванню довгострокових фінансових ресурсів. Асоціація “Український кредитно-банківський союз” нарікає, що ця обставина заважає розвитку кредитування підприємницького сектора.

Банкіри, які є членами асоціації, заявляють, що на законодавчому рівні слід розділити категорії термінових і поточних депозитних вкладів. Власникам вкладів, покладених на певний строк, фінансисти пропонують заборонити користуватися ч. 2 ст. 1060 Цивільного кодексу, який зобов’язує банківські організації віддавати вкладникам гроші на першу їх вимогу.

У разі позитивної реакції Верховної Ради на пропозицію асоціації “Український кредитно-банківський союз”, економіка може отримати серйозний приплив кредитних коштів. Станом на 1 січня цього року на депозитних рахунках перебувало 306 млрд гривень, залучених від населення. Більша частина цих грошей могла б влитися в економіку, якщо б не оспорювані банкірами законодавчі норми Цивільного кодексу України.

Схожі публікації:

Залишити коментар