Банки Росії готують плани порятунку

21.01.2013
Опубліковано в рубриці БАНКИ, НОВИНИ

плани порятункуРосійські системні банки будуть зобов’язані підготувати на випадок кризи плани порятунку. Інформація про це опублікована з посиланням на заступника голови Банку Росії М. Сухова в газеті «Ведомости».

За словами М. Сухова, точний перелік банків, зобов’язаних підготувати план порятунку, ЦБ представить після прийняття відповідних поправок в законодавчих документах, що, швидше за все, станеться в цьому році. Системними фінансовими установами зі списку буде проведена оцінка можливостей подолання кризових явищ за рахунок застосування власних джерел, тобто без залучення зовнішніх інвесторів, в тому числі державних.

Висновки банків планується підтвердити проведеними стресовими тестами. Так, фінансовим організаціям буде запропоновано підготуватися до зменшення зростання ВВП з нульової позначки до -1,5% у рік, а також до падіння курсу рубля на 20-30%, обвалу індексів фондових бірж на 30-50%, зростання прибутковості облігацій на 2 -10%. Підвищення прибутковості облігацій – негативний для банків процес, так як це сприяє зростанню вартості залучення позикових коштів системними банківськими організаціями.

Читайте на cайті:

Залишити коментар